SMALL THINGS. BIG DIFFERENCE.

Portfolio

Beleco 2015 - Příběhy české přírody

Pro odbornou organizaci Beleco, působící v oblasti ochrany přírody, jsme spustili kampaň na podporu webových stránek Příběhy české přírody.

Beleco svými aktivitami přispívá k zachování rozmanitosti volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin i dalších biologických druhů, provádí aplikovaný výzkum na téma ochrany přírody a rozvíjí nové přístupy ke studiu ekosystémů.

Nové webovky mají prostřednictvím populárně naučných videí a multimediálních prvků přinést nový pohled na to, co je a jak vypadá původní česká příroda, a upozornit, že přirozenou součástí přírody je i město.

3530

Jako tváře kampaně jsme zvolili zvřecí sousedy - například, bobra, sysla, vlka, brouka roháče i drobného korýše listonoha.

Loosers_nature-5 (kopie)-1

Pro kampaň jsme využili online nástrojů a komunikace na sociálních sítích, které jsme doplnili o guerilla kampaň v pražských parcích a veřejných prostranstvích, kam jsme umístili makety zvířat, s nimiž v rámci komunikace pracujeme a které by mohl být v daných lokalitách spatřen.

Loosers_nature-7 (kopie)

Na pražské Kampě u Čertovky tak byl k vidění soused bobr, v pražské Stromovce vlk a na Náměstí míru a Jiřího z Poděbrad zase sysel.

_mg_2044-2

_mg_2109

Sysel - soused, který rád hraje golf.

 

_mg_2054

Bobr - soused, který se do toho umí zakousnout

Loosers_nature-2 (kopie)

Vlk - soused, který se vrátil domů.

Loosers_nature-10 (kopie)

Roháč - soused, který se umí rvát.

P1020444-edit